Dekolt bez zmarszczek – olej lniany na zmarszczki

Natura od zawsze zapewnia człowiekowi bogactwo substancji leczniczych i pielęgnacyjnych. Niezwykłe właściwości oleju lnianego były doceniane jeszcze przed naszą erą, a teraz ten bogaty w substancje odżywcze produkt przebojem wdziera się do kosmetyki.

Olej lniany na zmarszczki działa niczym najlepsze serum, stanowiąc idealną alternatywę dla syntetycznych produktów spowalniających efekty starzenia. Jego dobroczynny wpływ doceniło już tysiące kobiet na całym świecie, dla których ten naturalny specyfik stał się nieodłącznym kosmetykiem do codziennego użytku. Skąd biorą się niezwykłe właściwości oleju lnianego i w jaki sposób należy go stosować?

Len to naturalne źródło składników odżywczych

Oleista substancja, pozyskiwany w procesie tłoczenia na zimno nasion lnu, wykazuje niezwykłe właściwości w leczeniu najróżniejszych schorzeń układu pokarmowego. Jej zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do użytku wewnętrznego. Poza działaniem leczniczym olej lniany wykazuje też właściwości odżywcze, które idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji paznokci, włosów oraz rzecz jasna skóry.

Wszystko to dzięki niezwykle bogatej zawartości NNTK (nienasyconych kwasów tłuszczowych) oraz naturalnego antyoksydantu w postaci witaminy E. Kwasy z grupy omega stymulują produkcję fosfolipidów, które odpowiadają za zachowanie równowagi wodno-tłuszczowej. Olej lniany doskonale nawilża skórę i pomaga w odbudowie naturalnego filmu wodnego, który dla cery stanowi niezbędną warstwę ochronną. Z kolei witamina E hamuje rozwój wolnych rodników, w dużej mierze odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Niezwykłe właściwości oleju lnianego sprawiają, że jest to jeden z najlepszych środków pielęgnacyjnych pochodzenia naturalnego. Regularnie stosowany w obrębie twarzy, szyi i dekoltu daje wyraźny efekt odmładzający i spowalniający proces starzenia skóry.

Olej lniany w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych

Z oleju lnianego bez najmniejszego problemu przygotujesz maseczki do codziennego stosowania. Najprostszy wariant przewiduje nałożenie na dekolt, szyję i twarz niezbyt grubej warstwy substancji (bez dodatku innych składników). Maseczkę pozostawiamy na skórze przez mniej więcej 30 minut. Ważne – oleju nie spłukujemy wodą, a ścieramy miękkim ręcznikiem.

Efekt przeciwzmarszczkowy i oczyszczający można uzyskać mieszając olej lniany z glinką. Maseczkę należy przygotować dodając dwie łyżki zielonej glinki do takiej samej ilości oleju. Powstałą pastę pozostawiamy na skórze przez 15 minut, po czym spłukujemy ciepłą wodą.

Dla spotęgowania efektu głębokiego nawilżenia należy przygotować maseczkę z oleju i miodu. Oba składniki należy zmieszać w proporcjach 1:1. Przed nałożeniem maseczki warto rozgrzać skórę ciepłym okładem.