Olej kokosowy na zmarszczki czy krem

Stare porzekadło mówi, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jak w każdej innej, tak i w tej regule zdarzają się pewne wyjątki. Jedną z nich jest olej kokosowy, czyli jedna z najbardziej wszechstronnych substancji spośród wszystkich znanych człowiekowi. Jego zastosowanie wykracza dalece poza kuchnię. Jako naturalny preparat, ten niezwykły dar natury wykazuje właściwości lecznicze dla całego organizmu, a dla naszej skóry – pielęgnacyjne.

Natura zapewnia nam wszystko, czego potrzebujemy na co dzień. Substancje pochodzenia roślinnego mogą z powodzeniem zastąpić wszystkie syntetyczne kosmetyki, wykazując przy tym fenomenalne działanie. Najlepszym przykładem jest tu olej kokosowy. Na zmarszczki działa on niczym najlepsze serum, pozostawiając skórę gładką, odżywioną i nawilżoną. Z jego pomocą przygotujesz też domowe maseczki na twarz. Wszystkie mieszanki nakładamy na oczyszczoną skórę i spłukujemy ciepłą wodą.

Wynika to z niezwykle bogatej zawartości przeciwutleniaczy, których właściwości hamują rozwój wolnych rodników, mających bezpośredni związek z procesem starzenia się skóry. Olej kokosowy to naturalne źródło witaminy C i E, czyli substancji stanowiących esencję młodości. Tłusta konsystencja jest gwarancją doskonałego nawilżenia, a właściwości antyseptyczne sprawiają, że na skórze nie pojawiają się wypryski. Mało tego, olejek chroni cerę przed działaniem promieni UV, które w największej mierze przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Poznaj też turecki sposób na zmarszczki.

Maseczka miodowo-kokosowa – pielęgnacja i odżywianie

Do przygotowania maseczki odżywczej należy użyć łyżki miodu i łyżki oleju kokosowego (nierafinowanego, tłoczonego na zimno). Powstałą mieszankę „przyprawiamy” jedną łyżeczką świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Pozostawiając maseczkę na twarzy przez 15-20 minut, uzyskasz efekt głębokiego odżywienia.

Maseczka sodowo-kokosowa – praktyczne 2w1

Maseczkę z sody oczyszczonej możesz przygotować na dwa sposoby – w stosunku 2:1 z przewagą olejku (wariant dla cery wrażliwej) lub w proporcji 1:1 (wersja dla cery normalnej). Uzyskaną mieszankę pozostawiamy na twarzy przez 2-3 minuty. Efektem będzie nie tylko głębokie nawilżenie i  odżywienie skóry, co jest niezwykle istotne w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, ale także bardzo dokładne oczyszczenie. Dzięki temu maseczka pomoże też w walce z trądzikiem i innymi wypryskami.

Maseczka z glinki

Moc ziemi i palmy kokosowej połączona w spójną całość – oto maseczka z glinki i olejku. Wystarczy zmieszać cztery łyżki zielonej glinki z dwiema łyżkami oleju kokosowego. Za rozcieńczalnik może posłużyć letnia woda. Przygotowaną w ten sposób maseczkę pozostawiamy na twarzy na 15-20 minut.

Olej kokosowy na zmarszczki czy krem przeciwzmarszczkowy 60+ co wybrać?

Olej kokosowy ma wiele zastosowań jednak czy warto mu zaufać? Olejek działa na załamania skóry (na ich wygładzanie) nie gorzej niż wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy 60+ marki Richevon, zatem może być stosowany jako jego substytut. Jednak dla wszystkich miłośniczek kremów i zwolenniczek serum na zmarszczki mamy dobrą wiadomość – olej kokosowy nigdy nie zadziała tak szybko, jak specjalnie przygotowany kosmetyk.