Olejek z awokado na zmarszczki – naturalny sposób na piękno

Olejek z awokado uznawany jest za jeden z najlepszych olejków na zmarszczki. W swoim składzie zawiera m.in. przeciwutleniacze, które skutecznie zwalczają wolne rodniki – a to właśnie one odpowiadają za procesy starzenia się organizmu oraz skóry. Dodatkowo, olejek dostarcza skórze niezbędne witaminy i minerały, dzięki czemu cera jest świeża i promienna. Jak stosować olejek z awokado na zmarszczki?

Czym jest olejek z awokado?

Olejek z awokado pozyskiwany jest z owoców drzew awokado, które można znaleźć naturalnie na terenie Ameryki Środkowej oraz Meksyku (dziś jednak stały się tak popularne, że występują także w innych miejscach na całym świecie). Do celów kosmetycznych i spożywczych wykorzystuje się olej tłoczony na zimno – ma on lekko zielone zabarwienie i orzechowy posmak.

Dlaczego warto stosować olejek z awokado na zmarszczki?

Na rzecz olejku z awokado można zrezygnować np. z olejku arganowego. Jeśli jest dobrej jakości, zachowa świeżość przez długi czas, ponieważ pozyskuje się go z pierwszego tłoczenia owoców. Olejek z awokado wykazuje przede wszystkim właściwości nawilżające – szybko i skutecznie wnika w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu staje się ona odpowiednio nawodniona i bardzo miękka. Olejek z awokado można stosować przy każdym typie skóry, jest zalecany przy skórze bardzo suchej. Do szybszego pojawiania się zmarszczek przyczynia się złe nawilżenie skóry i właśnie do tej kwestii należałoby przywiązywać większą uwagę.
Olejek z awokado zawiera dużą ilość witaminy E i jednonasyconych kwasów tłuszczowych. To składniki, które sprawiają, że skóra staje się wygładzona i znikają wszelkiego rodzaju podrażnienia czy zaczerwienienia.

Jak stosować olejek z awokado?

Zaleca się, by olejek stosować bezpośrednio na skórę – może więc pełnić rolę samodzielnego olejku pielęgnacyjnego. Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu twarzy z pozostałych zanieczyszczeń można przetrzeć nim skórę i delikatnie wmasować, również w okolice oczu. Przed nałożeniem olejku na skórę należy jednak rozgrzać go w dłoniach.
Odrobinę olejku można dodać także do stosowanego codziennie kremu – w ten sposób wzbogacimy właściwości nawilżające kosmetyku. W przypadku gęstego kremu, za sprawą olejku jego aplikacja na skórę będzie łatwiejsza. Olejek sprawdzi się również w roli dodatku do maseczek – zwłaszcza tych w proszku i glinek.

Efekty stosowania olejku z awokado

Na temat działania olejku z awokado przeprowadzono wiele badań. Udowodniły one, że opisywany olejek wykazuje silne właściwości anty-aging – co oznacza, że jego stosowanie skutecznie opóźnia procesy starzenia się. Zawarte w olejku z awokado substancje wchłaniające się w głąb skóry podejmują walkę z wolnymi rodnikami, nie dopuszczają do utraty przez skórę jędrności i blasku oraz do szybszego powstawania zmarszczek. Zastosowanie olejku na powstałe już zmarszczki może je nieco spłycić i poprawić napięcie skóry.
Ponadto, olejek z awokado pełni rolę filtra przeciwsłonecznego – a warto pamiętać, że nadmierna ekspozycja skóry na słońce również może przyspieszać procesy powstawania zmarszczek.

Przechowywanie olejku z awokado

Aby olejek z awokado, jako skuteczny środek na zmarszczki, służył nam przez długi czas, trzeba pamiętać o jego odpowiednim przechowywaniu. Po każdym użyciu olejku szyjkę butelki należy wytrzeć do sucha. Olejek najlepiej przechowywać w miejscu ciemnym i chłodnym, w temperaturze 7-25°C. Butelkę należy chronić przed wyższą temperaturą oraz światłem, ponieważ te czynniki mogą skrócić jego termin przydatności (olejek jest produktem pochodzenia naturalnego).