Porady

Ostropest plamisty jak jeść?

W przypadku ostropestu plamistego najczęściej zażywa się zmielone nasiona. W jaki sposób można jeść tę roślinę i jaka jej forma może przynieść największe korzyści?

Najbardziej znane są nasiona ostropestu. Jednak w przypadku te rośliny można spożywać również liście. Niestety są one trudno dostępne, dlatego niewiele osób będzie mogło spróbować sałatki z takim dodatkiem. Na szczęście nasiona ostropestu plamistego można obecnie kupić praktycznie wszędzie, dlatego ten produkt można w razie potrzeby spożywać na co dzień.

Jak usunąć złogi kałowe? Spożywając ostropest. W jaki sposób jeść ostropest plamisty? Niektórzy zalewają ostropest gorącą wodą i robią z tego produktu napar. Zazwyczaj jednak nie zaleca się tego rozwiązania. Zwykle bezpieczniej jest spożywać nasiona ostropestu na zimno, ponieważ wtedy ma się pewność, że działanie składników zawartych w tym produkcie nie zmieni się. Zmielone nasiona można dodać do letniej zupy lub deseru. To pozwala na połączenie przyjemnego z pożytecznym. W przypadku zakupu całych nasion ostropestu, które zazwyczaj nieco trudniej jest znaleźć, konieczne jest mielenie ich dopiero przed samym spożyciem. W ten sposób nie utleniają się kwasy omega-3. Ostropest można jeść również w formie oleju. Ta forma jest często stosowana również zewnętrznie jako kosmetyk.

Dlaczego warto jeść ostropest plamisty? Ta roślina zawiera sylimarynę, substancję, która wpływa pozytywnie na działanie wątroby. Dzieje się tak dlatego, ponieważ sylimaryna nie dopuszcza do tego, by toksyny wnikały w głąb hepatocytów. Wątroba zazwyczaj regeneruje się sama, jednak częsty kontakt ze szkodliwymi substancjami może ją nadwyrężyć. Jeśli ten organ nie działa prawidłowo, kończy się to zazwyczaj dolegliwościami nie tylko ze strony tego narządu, ale całego ciała. Zobacz, jakie zioła oczyszczą Twój organizm na https://oczyszczanie-jelit.net.pl/jakie-ziola-na-oczyszczenie-organizmu/

Ostropest można spożywać jako jedyny środek wspomagający wątrobę lub zdecydować się na mieszankę ziół. W przypadku Hepa Vitale działanie ostropestu zostało wzmocnione poprzez połączenie z czarnuszką siewną oraz babką płesznik. Wszystkie te rośliny działają korzystnie nie tylko na samą wątrobę.

Oddaj swój głos

4 komentarzy - “Ostropest plamisty jak jeść?

  1. Ja stosuję ostropest plamisty od jakiegoś czasu i jestem szczerze mówiąc zadowolona, bo od tamtego czasu rzadko kiedy zdarzają mi się zaparcia czy jakieś problemy żołądkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *