Implant zęba stomatologia
Porady

Implanty zębowe – najważniejsze fakty

Implanty zębowe są coraz bardziej popularne i stają się świetną alternatywą dla niezbyt wygodnych i estetycznych protez zębowych. To świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich ubytków zębowych.

Implant zęba – czym dokładnie jest?

Implant zęba staje się znacznie bardziej popularny od protez zębowych. Implanty zębowe są niczym innym jak sztucznym korzeniem zęba, wykonanym najczęściej z tytanu, który jest obojętny dla ludzkiego organizmu i nie wywołuje żadnych alergii. Implantacja polega na wprowadzeniu implantu w tkankę kostną tak, by imitował on prawdziwą podstawę korony zęba. Na jego podstawie przymocowuje się później koronę, najczęściej porcelanową.

Implanty zębowe są znacznie bezpieczniejsze od protezy, ponieważ nie obciążają sąsiadujących zębów – nie ma potrzeby szlifowania ich, ani dopasowywania do sztucznych koron.

Implant zębowy – jakie są etapy wykonywania implantacji?

Miejsce na implantImplant zębowy w Gdyni wykonywany jest etapami. Implanty zębów zakładane są podobnie. Czasem potrzeba nawet 5 wizyt  gabinecie stomatologicznym. Najpierw chirurg zleca wykonanie zdjęcia pantomograficznego, by sprawdzić, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle jest na tyle duża, by móc wszczepić implant zębowy. W innym wypadku zalecane jest sterowane regenerowanie kości. Następnie wprowadzany jest implant zębowy, a czas zabiegu może wynieść od 30 minut do 2 godzin. Po wprowadzeniu implanta rana jest zszywana a pacjent wysyłany jest do domu. Po około 3 miesiącach, kiedy implant zrósł się z tkanką kostną następuje odsłonięcie implantu oraz wkręcenie tzw. śruby gojącej. W tym czasie goi się błona śluzowa, która otacza implant. Po 14 dniach lekarz pobiera wyciski oraz mocuje koronę. Wcześniej do implantu przymocowywany jest łącznik, który wkłada się pomiędzy implant a koronę.

Implanty zębowe muszą mieć czas na zrośnięcie się z tkanką kostną, dlatego cały proces zakładania implantów, a później mocowania korony może trwać nawet kilka miesięcy i wymagać od 4 do nawet 6 wizyt.

Jakie są rodzaje implantów – najpopularniejsze rodzaje implantów

Jakie są rodzaje implantów – najpopularniejsze rodzaje implantów to kolejne pytania zadawane przez pacjentów.

Implanty możemy podzielić na:

 • implanty tytanowe – są to najpopularniejsze implanty, odznaczają się niezwykłą trwałością oraz mogą być stosowane w różnych przypadkach, także wtedy, kiedy decydujemy się na założenie np. kilku koron
 • implanty cyrkonowe – alternatywa dla implantów tytanowych, są znacznie bardziej estetyczne od implantów tytanowych, wykazują też wysoką zgodność biologiczną z naturalną tkanką, są również znacznie bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak ciepłe i zimne napoje.

Implanty zębowe można dobierać nie tylko pod względem materiału, ale i ceny, ponieważ każdy rodzaj implantu ma indywidualny cennik.

Ile kosztuje implant zęba

Ile kosztuje implant zęba – wielu pacjentów interesuje bardzo cena usługi. Nie jest ona jednak jednoznaczna.

Cena implantu jest zależna od ilości implantów jakie muszą być wszczepione oraz rodzaju materiału, z jakiego wykonana będzie korona i implant zęba. Wszczepienie samego implantu kosztuje około 3500 zł. Korona porcelanowa lub ceramiczna, wraz z łącznikiem to koszt około 600 zł. Korony pełnoceramiczne z podstawą cyrkonową, a nie tytanową wraz z łącznikiem mogą kosztować od 2 tysięcy złotych i więcej. Ceny implantów zębowych są uzależnione od wybranego materiału. Ceny implantów zębowych mogą różnić się od siebie w zależności od wielkości ubytku.

Implanty zębowe, kiedy są tańsze od leczenia zębów?

Implanty zębowe wydają się być drogim rozwiązaniem, ale niejednokrotnie okazują się znacznie tańsze, od trudnego i żmudnego leczenia kanałowego i budowania korony zęba.

5 (100%) 13 głosów

17 komentarzy - “Implanty zębowe – najważniejsze fakty

 1. Wyczytałam w internecie, że wstawienie takiego implantu zębowego nie jest bolesne, ale jak to wiadomo ,że w internecie różne rzeczy można wyczytać.. Mógłby mi ktoś opisać takie wszczepianie implantu na własnym przypadku?

  1. Opowiem ci swoją historię. Miałem dość poważny wypadek w którym straciłem 3 zęby. Również dużo czytałem, że będzie bolało jak cholera. Z całego zabiegu, który trwał 2h najmniej przyjemne było zakładanie szwów. po zakończonym wszczepianiu implantów zębowych nie miałem żadnych dolegliwości bólowych. Ogólnie to przez następne parę dni miałem opuchliznę i przepisane lekki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Oczywiście należy poczytać w internecie i poradzić się znajomych na temat kliniki stomatologicznej, która potrafi wykonywać takie zabiegi. Jestem z Trójmiasta i znajomi polecili mi K2Dental gdzie miałem naprawdę profesjonalną obsługę za dość uczciwe pieniądze:)

   1. Oj współczuje Panu z całego serca. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz dziękuję za opisanie swojej historii^^. Bardzo mnie pan uspokoił, ponieważ niedługo będę szła na wszczepianie ceramicznego implantu:)

 2. Z tego co wiedze to te K2Dental staje się coraz bardziej znane. Dużo moich znajomych z Trójmiasta sobie chwali tą placówkę – mówią, że klinika posiada naprawdę profesjonalny sprzęt i świadczy usługi w konkurencyjnych cenach. Oby więcej takich klinik stomatologicznych.

 3. Moim zdaniem lepiej jest zapłacić więcej za jakąś usługę i mieć zrobione profesjonalnie z dobrej jakości materiałów, niż płacić mniej lub iść z jakiejś promocji i później bujać się co tydzień na wizyty i dopłacać hajs

  1. Moja koleżanka miała właśnie zrobiony implant zębowy w cenie 3,5k (ze wszystkim), ale teraz chodzi na jakieś dodatkowe wizyty bo coś tam ją ciągle boli .

 4. Bardzo dobrze, że teraz jest z czego wybierać. Człowiek nie jest skazany na tylko jeden implant, może się decydować pomiędzy cyrkonowym, a tytanowym implantem zęba – do tego dochodzą różne wersje i podtypy co zmusza nas na konsultację stomatologiczną i dobranie odpowiedniego zestawu:)

 5. Jak ktoś jest ciekawy historii powstawania implantów to polecam poszperać w internecie bo można znaleźć naprawdę fajne artykuły na ten temat. Bo to powstania dzisiejszych implantów zębowych miało wpływ dużo różnych wydarzeń.

  1. Pewnie kilka stówek, a większość kasy przytula klinika i firma, która takimi implantami handluje. Słyszałem, że taki implant warty jest około 800-1400zł. Zależy to oczywiście od firmy i materiałów, z których jest wykonany.

   1. kurcze ile to trzeba hajsu aby taki prywatny gabinet otworzyć. Większość stomatologów pewnie pracuje na kontrakty – przynajmniej przez pierwszych kilka lat. Później znając życie i tak biorą kredyty żeby taki gabinecik sobie postawić – masakra nie wyobrażam sobie tego. No ale jak człowiek chce i ma chęci to na wszystko znajdzie czas i pieniądze ;d

 6. lepiej zapłacić i wszczepić sobie taki implant zębowy, ponieważ brak zęba raczej kiepsko będzie oddziaływał na nasz organizm no i jak kiedyś się jednak zorientujemy, że popełniliśmy błąd i jednak trzeba będzie wszczepić to w dodatku będziemy musieli sobie podnoszenie dna zatoki oraz regenerację kości przed wszczepieniem implantu.

 7. orientuje się ktoś czy na NFZ refundują wstawienie implantu stomatologicznego? Mam do wstawienia 4 zęby..

  1. Z tego co wiem to NFZ nie refunduje takiego implantu zębowego ( nawet jakbyś nie miał wszystkich zębów to i tak wątpię) .

  2. Hmm nawet jakby się dało to bym się bał bo wiadomo jak to na nfz jest ;d. Wybrałbym i tak stomatologa z prawdziwego zdarzenia i poszedł do profesjonalnej kliniki ( chyba, że nie miałbym ani jednego zęba heh no, ale raczej na nfz by nikt nie wkręcał implantów tylko już ruchomą protezę by dali ;d)

  3. xD dobre sobie. Najlepszą opcją uzyskania dla ciebie takich implantów zębowych będzie raczej odłożenie trochę kasy, a następnie wykonanie takiego leczenia na raty – z tego co wiem to niektóre kliniki stomatologiczne oferują taką opcję

  4. proponuję iść do stomatologa i wstawić jakieś zęby tymczasowe coś tańszego, może jakiś most. Następnie jak dasz radę to uzbieraj kasę na implanty.. trochę siana pójdzie, ale chyba jak się wstawia więcej to wtedy koszty są mniejsze ;d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *